Thursday, 30.06.2022, 11:31
Вітаю Вас Guest | RSS
Херсонський професійний ліцей харчової промисловості

Меню сайту
Сайт живе
Статистика

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

Учням

 

Комунальний вищий навчальний заклад
"Херсонська академія неперервної освіти" Херсонської обласної
Навчально-методична лабораторія практичної психології та соціальної роботи

Рекомендації для учасників освітнього процесу щодо організації роботи за комп’ютером без шкоди для здоров'я під час карантину

Для забезпечення формування у здобувачів освіти відповідальної та безпечної поведінки в ситуаціях ризику, навичок здорового способу життя, пропонуємо рекомендації щодо організації роботи за комп’ютером без шкоди для здоров'я під час карантину.

Сьогодні складно уявити сферу діяльності у якій не використовуються комп’ютери. Робота за комп'ютером хоч і здається звичною та легкою справою, насправді може зашкодити здоров'ю, якщо занадто довго сидіти за монітором у одній позі і не давати очам відпочивати.

Гігієнічні вимоги до приміщень та нормативи чинників, що створюються при роботі комп'ютерів, гігієнічні вимоги до експлуатації персональних комп'ютерів, що застосовуються в навчально-виховному процесі в навчальних закладах різних форм власності встановлюють Державні санітарні правила і норми «Влаштування і обладнання кабінетів комп'ютерної техніки в навчальних закладах та режим праці учнів на персональних комп'ютерах» (ДСанПіН 5.5.6.009-98).

Дія та вплив електромагнітного випромінювання основані на концепції взаємодії зовнішніх полів з внутрішніми полями організму людини, на центральну нервову систему, очі, кровотворну систему, серцево-судинну систему, ендокринну та імунну системи і обмінні процеси.

Регулярна робота з комп'ютером без застосування відповідних захисних засобів приводить до зниження імунітету, захворювання органів зору, до хвороб серцево-судинної системи та шлунково-кишкового тракту. Спілкування з комп’ютером супроводжується нервовим напруженням, оскільки вимагає швидкої реакції. Короткочасна концентрація нервових процесів викликає у дитини втому.

Запобігти перевтомі можна – слід обмежити тривалість роботи учня за комп’ютером, робити гімнастику очей, правильно облаштувати робоче місце дитини, використовувати виключно якісні програми, які відповідають віку дитини.

Екран монітора має знаходитися на відстані 400-800 мм від очей користувача, з урахуванням розмірів алфавітно-цифрових знаків і символів.

Безперервна робота перед екраном комп'ютера повинна бути не більше:
    для учнів 10-11 класів на першій годині занять 30 хв., на другій годині занять - 20 хв.;
    для учнів 8-9 класів - 20-25 хв.;
    для учнів 6-7 класів - до 20 хв.;
    для учнів 2-5 класів - 15 хв.

Науковці Оксфордського університету знову потурбувалися про батьків, котрі надто стурбовані шкодою, якої завдають комп’ютери їхнім дітям, і провели ретельне дослідження.

Вони вирахували, що підлітки можуть проводити за екранами по 257 хвилин на добу (4 години 20 хвилин). Цього часу вистачає для розвитку соціальних зв’язків і навичок та виконання різних завдань.

Постійне сидіння та відсутність активного відпочинку викликає ряд хвороб – остеохондроз, захворювання дрібних суглобів, короткозорість, застій крові тощо.

І щоб цього уникнути цих неприємностей, варто дотримуватися таких простих, але досить дієвих правил.

Тримати поставу

За комп’ютером потрібно сидіти треба рівно та слідкувати, аби спина не прогиналася. До того ж, варто обирати хороше робоче крісло. Адже часто воно може врятувати від неприємностей із хребтом.

Постійно провітрювати кімнату

Свіже повітря та регулярне прибирання здатні творити дива. А свіже прохолодне повітря допомагає збадьоритися і налаштуватися на продуктивну роботу. Також науково доведено, що свіже повітря допомагає подолати сонливість і поганий настрій.

Чистити монітор

Не рекомендовано залишати сліди від пальців чи плями на моніторі. Також варто витирати пил та бруд із комп'ютера за допомогою мікрофібри та спеціальних спреїв чи серветок.

Наголошуємо, що монітор необхідно встановлювати на рівні 70-80 см від вашого обличчя, і нижче рівня очей.

Часте моргання

Не забувайте моргати, коли довго працюєте за комп’ютером.  Моргайте кожні 5 секунд, якщо відчули, що очі перенапружені. Це масажую очні і сприяє зволоженню рогівки.

Фокусування погляду

Для «наведення різкості» в очах – підійдіть до вікна і сфокусуйте погляд спочатку на ближніх об'єктах, потім подивіться вдалечінь. Такі вправи допоможуть очам відпочити і відновитися.

Відпочивати чи змінювати вид діяльності

Не секрет, що кожні 30-40 хвилин варто  на кілька хвилин варто відпочивати від монітора. Наприклад, встати попити води чи чаю а ще краще – переключитися на інший вид роботи. Не зайвим буде гімнастика для очей чи для тіла.

Але основна порада, яку варто запам’ятати, – це слухати своє тіло! Відпочивайте, коли відчуваєте, що втомилися. Прислухайтеся до потреб організму і він віддячить вам гарним самопочуттям та добрим здоров’ям!

А.Л. Мартиненко

Посилання на використані джерела:

1.https://pon.org.ua/novyny/5812-6-pravil-roboti-za-kompyuterom-bez-shkodi-dlya-zdorovya.html 

2. https://pon.org.ua/novyny/5373-4-godini-na-dobu-optimalniy-chas-za-kompyuterom-dlya-pdltkv.html

3. https://city-adm.lviv.ua/news/science-and-health/medicine/219680-sanitarno-hihiienichni-vymohy-roboty-na-komp-iuteri-v-navchalnykh-zakladakh

 

      

 Інформація, щодо ефективної організації навчання вдома під час карантину.

 

Правило номер один – це дотримання режиму дня та балансу навчання і відпочинку.

Більшість людей, що навчаються або працюють  вдома, добре знають: поступово домашній графік сам собою стає схожим на офісний, бо так просто ефективніше.

Прокидатися і лягати спати бажано в той же самий час, як зазвичай. Це значно полегшить адаптацію до нових навчальних умов та створить робочий настрій.

У людини, яка вчиться вдома, має бути окрема територія. Ми всі зараз змушені жити і працювати разом на певній території, і це час перегляду кордонів кожної людини-неважливо, великої чи маленької - і поваги до цих кордонів.  

Ще один лайфхак: план задач на день. Такий, щоб можно було самостійно його виконати та не вдаватися до "затягування" виконання завдання

Хоча б умовний домашній розклад значно краще структурує час.

Навчання онлайн неможливе без вміння концентруватися. Із цим у сучасних людей проблема: велика кількість факторів, що відволікають, месенджери, соцмережі, кліпове мислення, врешті решт.

Анна Сидорук, операційний директор ГС "Освіторія" рекомендує, що для кращого фокусування можна використовувати методику  американської професорки Барбари Оуклі, авторки популярного курсу Learning how to learn – "метод помідору".

Суть методики полягає у повному фокусуванні на короткий проміжок часу. Ставимо таймер і 25 хвилин приділяємо цілковитому зануренню в навчання, потім 5 хвилин відпочиваємо. Обов'язково треба робити перерви.

Було б чудово якщо підліток обере собі звуковий сигнал, який буде кликати його навчатися та робити завдання.
Можна шукати теми до кожного заняття самотужки, а можна скористатися готовими курсами.

На YouTube є безліч науково-популярних відео, виступів популяризаторів науки та онлайн курсів.

Проте, варто бути обережним, щоб не натрапити на неперевірену або відверто антинаукову інформацію. Любителі теорії плоскої Землі також полюбляють YouTube.

Щоб провести карантин з користю Міністерство освіти і науки України на своїй сторінці у Фейсбук опублікувало перелік джерел, за допомогою яких можна безкоштовно навчатися:

▪Prometheus https://prometheus.org.ua/ 
▪EdEra https://www.ed-era.com/
▪edX https://www.edx.org/
▪Coursera https://www.coursera.org/
▪Matific https://www.matific.com/ua/uk/home/
▪Khan Academy https://www.khanacademy.org/
▪Доступна освіта https://dostupnaosvita.com.ua/
▪iLearn https://ilearn.org.ua/
▪Be Smart https://besmart.study/
▪ЗНО-ОНЛАЙН https://zno.osvita.ua/
▪Відкритий Університет Майдану https://vum.org.ua/
▪Codecademy https://www.codecademy.com/
▪Duolingo https://uk.duolingo.com/
▪Lingva.Skills https://lingva.ua/
▪Hogwarts is here http://www.hogwartsishere.com/

 

Використані джерела:

https://www.facebook.com/589347414425174/posts/3376573205702567/

https://osvitanova.com.ua/posts/3525-karantyn-u-shkolakh-i-sadkakh-yak-orhanizuvaty-navchalnyi-protses-vdoma

https://nus.org.ua/articles/praktychni-porady-dlya-batkiv-pro-navchannya-vdoma-vid-dytyachoyi-ta-simejnoyi-psyhologyni-svitlany-rojz/

Вхід на сайт
Ми в мережі
Календар
«  June 2022  »
SuMoTuWeThFrSa
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Корисна інформація
Пошук

Copyright MyCorp © 2022
uCoz